Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej

Już od pierwszego września przywraca się rozkłady jazdy na dni nauki szkolnej. W tym roku szczególnie zwraca się uwagę na przestrzeganie panujących obostrzeń epidemiologicznych. Kierowcy autobusów apelują m.in. o zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego. Oczywiście na tyle, na ile jest to możliwe wewnątrz pojazdu.

Kontrolerzy zadbają o bezpieczeństwo pasażerów

W Bydgoszczy zapewniono również, że przez kilka pierwszych dni miesiąca kontrolerzy biletów będą rozdawać pasażerom maseczki ochronne. Komunikaty przypominające o środkach bezpieczeństwa niemalże cały czas wyświetla się na tablicach elektronicznych na przystankach autobusowych.

Zasady bezpiecznego podróżowania

Warto przypomnieć, że panujące w komunikacji publicznej zasady zakładają, że w pojeździe może zajęta być jedynie połowa miejsc siedzących. Późniejsze zmiany w regulacjach dozwoliły również do zajęcia części miejsc stojących. Ogólna reguła jest taka, że maksymalna liczba pasażerów nie może przekroczyć 50% wszystkich miejsc w pojeździe, zarówno siedzących, jak i stojących. Rozkłady jazdy na dni nauki szkolnej przywrócono na takich liniach jak: 8, 52, 53, 54, 57, 65, 68, 69, 70, 76, 79, 80, 83, 89, 92 i 94.

Jeden komentarz w temacie “Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej

Comments are closed.