Triathlon W Bydgoszczy już w najbliższy weekend!

Spragnieni wydarzeń sportowych w tym roku będą podwójnie zadowoleni. Odwołana w zeszłym roku z powodu pandemii impreza traithlonowa w Bydgoszczy odbędzie się już w ten weekend. To jeszcze nie koniec pozytywnych informacji! Tegoroczna edycja imprezy Enea Triathlon Bydgoszcz odbędzie się pod koniec sierpnia!

Największa impreza triathlonowa w Polsce

Regularnie organizowany triathlon w Bydgoszczy cieszy się ogromną popularnością. Wśród uczestników znajdują się zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Uczestnicy biorą udział w 3 konkurencjach, do których zaliczamy pływanie, rower i bieg. Trzy dyscypliny sportowe dzielą się dodatkowo na 3 dystanse, które znacznie różnią się długością.

Wielkie wydarzenie w zeszłym roku odwołano, a zawody przesunięto w czasie. W 2020 nie wiedzieliśmy jeszcze, kiedy imprezy publiczne znowu będą mogły się odbywać. Wybuch pandemii koronawirusa zatrzymał wszystkie wydarzenia sportowe i publiczne imprezy na ponad rok. Z tego powodu tegoroczne wydarzenia cieszą się jeszcze większą popularnością. Tak samo jest w przypadku bydgoskiego Triathlonu. Wszystkie miejsca dla uczestników konkursu są już zajęte. Pozostaje nam zatem czekać na widowisko!

Utrudnienia dla bydgoskich kierowców w lipcu i sierpniu

Enea Triathlon Bydgoszcz może budzić irytację jedynie wśród kierowców. Zawody odbywają się w centrum miasta, co wiąże się z szeregiem utrudnień na drodze. Wiadomo już, że z ruchu zostanie wyłączona Aleja Jana Pawła. Przy niektórych ulicach nie będzie można również zaparkować, m.in. przy ulicy Grodzkiej i Rybiego Rynku. Aktualne informacje na temat utrudnień na drodze podaje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Na szczęście wspomniane wyżej utrudnienia nie będą trwały cały weekend, W sobotę ulice będą nieczynne od 7 do 13, a w niedzielę od 6 do 16. Jeśli więc pracujecie w sobotę istnieje szansa, że dotrzecie do domu bez przeszkód. Dla własnej wygody lepiej nie planować wycieczek do centrum Bydgoszczy autem.

Liczymy na to, że pogoda w najbliższy weekend dopisze i największa trathlonowa impreza w Polsce odbędzie się w atmosferze pozytywnych emocji i zdrowej sportowej rywalizacji.