Bydgoska Karta Turysty

Bydgoszcz to nie tylko piękne miasto, ale również przyjazne turystom. W ostatnim dziesięcioleciu polskie miasta bardzo się rozwinęły, wiele atrakcji turystycznych ulepszono, zabytki odnowiono, a ponadto pojawiło się wiele nowych miejsc, które warto zobaczyć. Zadbano również o udogodnienia dla turystów – zabytki i muzea mają swoje strony internetowe, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dla zwiedzających. W Bydgoszczy uwagę zwraca również Bydgoska Karta Turysty.

Czym jest Bydgoska Karta Turysty?

Jeśli chcesz zaplanować swój wolny czas i poświęcić go na zwiedzanie ciekawych miejsc w Bydgoszczy, możesz zarezerwować wcześniej bilety na każdą atrakcję turystyczną. Możesz również skorzystać z Bydgoskiej Karty Turysty, która upoważnia Cię do wstępu do wszystkich lokalnych atrakcji bez kupowania pojedynczych biletów. Wykupujesz jeden pakiet i bez tracenia czasu cieszysz się dostępem do miejskich muzeów i ciekawostek.

Powstanie Bydgoskiej Karty Turysty jest projektem, który ma na celu zachęcenie turystów do odwiedzania pięknego i zielonego miasta, jakim jest Bydgoszcz. Zeszły rok był czasem tragicznym pod wieloma względami, ucierpiała również branża turystyczna. Pomijając ten fakt, Bydgoszcz zanotowała wzrost popularności wśród odwiedzających. Karta ułatwiająca zwiedzanie jest także swego rodzaju ukłonem w kierunku miłośników miasta.

Profity wynikające z posiadania Karty Turysty

Zakup Karty Turysty to nie tylko wygoda, ale również korzyści finansowe. Darmowy wstęp do najbardziej znanych i najciekawszych atrakcji to mocny argument przemawiający za zakupem takiej karty. To jeszcze nie wszystko – posiadacze BKT są uprawnieni do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, co naszym zdaniem jest prawdziwym hitem. Zakup takiej karty wiąże się również z korzystnymi zniżkami do restauracji i barów w okolicy.

Wirtualną kartę dla turystów można kupować na określony czas – dobę lub dwie doby. Cena sięga kilkudziesięciu złotych i naszym zdaniem jest naprawdę atrakcyjna! BKT działa od połowy lipca.