Tramwaje wodne – atrakcja w Bydgoszczy, którą musisz poznać

Środek lata to czas urlopów i dni, w których zwalniamy tempo, by cieszyć się piękną pogodą. Mieszkańcy Bydgoszczy mogą uważać się za uprzywilejowanych, ponieważ, by cieszyć się wakacyjnymi atrakcjami, nie muszą wyjeżdżać poza miasto. Jednym z najpopularniejszych pomysłów na spędzanie czasu w Bydgoszczy jest przejażdżka tramwajem wodnym.

Zielona Bydgoszcz to raj dla miłośników przyrody

We współczesnym świecie zielone miasta to zupełna rzadkość. Co prawda w wielu miastach w Polsce prowadzi się różnego rodzaju inwestycje mające na celu zwiększenie przestrzeni zielonych, ale te działania nigdy nie zastąpią natury zniszczonej ręką człowieka. Bydgoszcz tych zniszczeń ma stosunkowo niewiele, dlatego dumnie nosi nazwę najbardziej zielonego miasta w Polsce. Bywa także nazywana zielonymi płucami Polski.

Wystarczy rower, by móc poznawać Bydgoszcz i rozkoszować się relaksującymi okolicami miasta. Ogromną popularnością cieszą się również tramwaje wodne, które zabierają podróżnych w rejs po Brdzie. Biorąc pod uwagę, jak malownicza jest okolica nad Brdą, rejsami trudno się znudzić. To znakomity pomysł na romantyczną randkę we dwoje, świetna atrakcja dla dzieci i fajna okazja, by owocnie spędzić czas w pojedynkę. Jednym zdaniem  – rejs wodnym tramwajem po Brdzie to obowiązek każdego mieszkańca Bydgoszczy i każdego turysty.

Okolice Wyspy Młyńskiej

Wyspa Młyńska to kolejny turystyczny hit w Bydgoszczy. Rejs tramwajem wodnym pozwala zobaczyć piękną wyspę z oddali. Wodna trasa turystyczna biegnie także w pobliżu imponującego budynku Opery Novej, Katedry i budynków Starego Miasta. Rejs tworzy ciekawą perspektywę, która pozwala spojrzeć na miasto z zupełnie innej strony.

Ze względu na duże zainteresowanie rejsem, a także ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce, bilety na rejs warto rezerwować sobie wcześniej. Najlepszą opcją jest zakup biletów na wybrany rejs online. Oczywiście tradycyjna sprzedaż biletów nadal się odbywa, jednak spontaniczny wypad na rejs Brdą może się nie udać z powodu dużej ilości chętnych.