Myślęcinek – wyjątkowe miejsce na mapie Bydgoszczy

Słoneczne i upalne lato to dla jednych spełnienie marzeń, a dla drugich męczarnia. Wiele wskazuje na to, że upały będą nam towarzyszyć jeszcze wiele tygodni, dlatego warto pomyśleć o pomysłach na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Przestrzeń miejska w czasie upałów może być nie do zniesienia. Mieszkańcy Bydgoszczy mają znakomitą alternatywę dla miasta, a jest nią Myślęcinek.

Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy

Jeśli czujesz narastające zmęczenie, stres i masz dość upałów, pomyśl o wycieczce do Myślęcinka. Ten największy w Polsce zielony park miejski to prawdziwa atrakcja. Malownicze tereny kryją w sobie mnóstwo atrakcji, które docenią zarówno dorośli, jak i dzieci. Między alejkami odnajdą się miłośnicy aktywnego spędzania czasu oraz wszystkie osoby, które szukają okazji do osiągnięcia stanu błogiego rozleniwienia.

Dzięki temu, że park w Myślęcinku jest w istocie ogromny (830 ha), mieszkańcy miasta mogą się tutaj ukryć i naprawdę psychicznie od począć od szybkiego życia. Niewątpliwą zaletą parku jest wygodny dojazd – nie musisz mieć samochodu, by dostać się w te piękne okolice. Park miejski znajduje się stosunkowo niedaleko od centrum Bydgoszczy i spokojnie dojedziesz tam tramwajem.

Trzy części parku – dla każdego coś wspaniałego

Park Myślęcinek dzieli się na trzy części: wschodnią, zachodnią i północną. Jeśli chcesz posiedzieć w ciszy, pomedytować i zrelaksować się w maksymalnym stopniu, udaj się do zachodniej części. Z kolei część wschodnia to raj dla rodzin z dziećmi. W tej części umieszczono ogród zoologiczny, restauracje, obiekty turystyczne i atrakcje sportowe. Turyści mogą nawet zatrzymać się w pobliskim hotelu. Ostatnia, północna część to raj dla miłośników dłuższych wycieczek spacerowych. Tutaj możecie się wspiąć na Górę Myślęcińską, czy udać się nad uroczysko Zacisze.

Atrakcji na terenie parku miejskiego w Bydgoszczy jest tak dużo, że potrzeba wielu wizyt, by dokładnie poznać chociaż część z nich. Mocno zachęcamy Was do spędzania czasu w cieniu wspaniałych drzew.