bydgoszcz-policja

Zaatakował obcokrajowca i kierowcę autobusu

Policja prowadzi śledztwo w sprawie mężczyzny, który zaatakował obcokrajowca  i kierowcę bydgoskiego autobusu miejskiego. Do zdarzenia doszło 24 czerwca 2021 po godzinie 19:00 w Bydgoszczy. Pasażer autobusu uderzył obcokrajowca, a następnie opluł kierowcę i uderzył go śmietnikiem.

Sytuacja miała miejsce w autobusie miejskim nr 57 nieopodal Ronda Kujawskiego. Poszukiwany mężczyzna dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej. Najpierw zaatakował w autobusie obcokrajowca, zadając mu cios w twarz swoją głową. Kierowca autobusu szybko zareagował i pośpieszył na ratunek poszkodowanemu. Jednak w trakcie udzielania pomocy sprawca zaatakował również samego kierowcę. Najpierw go opluł, a zaraz po tym uderzył go śmietnikiem.

Funkcjonariusze z Komisariatu Bydgoszcz-Szwederowo udostępnili do wglądu publicznego nagranie i zdjęcia, na których mężczyzna atakuje obcokrajowca. Apelują do mieszkańców miasta, aby pomogli w namierzeniu sprawcy. Jeżeli ktokolwiek posiada informacje na temat poszukiwanego lub miejsca jego pobytu proszony jest o niezwłoczny kontakt z policją.

Wszelkie informacje związane z ustaleniem tożsamości mężczyzny należy kierować pod numer telefonu 47-751-52-68 lub 47-751-52-69. Można również zawiadomić policję osobiście, udając się pod adres Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo przy ulicy Toruńskiej 5.