swieto-ulicy-pomorskiej

Święto ulicy Pomorskiej w Bydgoszczy

Już dzisiaj odbędą się uroczystości związane ze świętem ulicy Pomorskiej w Bydgoszczy. Na uczestników zabawy miasto przygotowało wiele wspaniałych atrakcji. Występy na żywo, jak koncert Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej i Orkiestry na Dużym Rowerze, czy Magiczny Świat Baśni i Bajek, to tylko niektóre z rozrywek, jakich będzie można doświadczyć z okazji święta ul. Pomorskiej.

Impreza startuje 4 września o godzinie 12:00 na Londynku, gdzie mile widziani będą nie tylko mieszkańcy Bydgoszczy, ale również osoby z całej Polski. Na Pomorskiej 83 ustawiono strefę gastronomiczną, gdzie uczestnicy zabawy będą mogli zasmakować regionalnej kuchni. Natomiast na dzieci czeka dmuchana strefa zabaw, a także rozmaite konkursy, w których będą mogły wygrać atrakcyjne nagrody.

W godz. 13:00-18:00 rozpocznie się festiwal Pozytywka, który będzie skupiać w sobie malowanie obrazów na folii, taniec limbo, pokaz baniek mydlanych, zabawy integracyjne i zawody w przeciąganiu liny. Na imprezie pojawi się również mistrzyni olimpijska Magdalena Fularczyk-Kozłowska, z którą uczestnicy święta będą mogli potrenować wiosłowanie.

Natomiast na skwerze Kościuszki – w ramach akcji Kultura ProNatura – będzie można oglądać występy na żywo Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej „Beatgoszcz”. Pojawi się również zabytkowa śmieciarka „Jelonek”, a dzieci będą mogły budować konstrukcje z klocków XXL i bawić się z chodzącym na szczudłach klaunem. Goście imprezy będą mogli też podziwiać kino plenerowe, premierę teledysku zespołu Over The Under oraz występy Orkiestry na Dużym Rowerze.