wilki-zamosc

W lasach powiatu nakielskiego pojawiły się wilki

W miniony czwartek na Twitterze pojawiło się nagranie, na którym można zobaczyć spacerujące po lesie dwa wilki. Zwierzęta zostały zauważone w lasach powiatu nakielskiego, w województwie kujawsko-pomorskim. Wilki uwiecznił na nagraniu jeden z użytkowników Twittera, który udostępnił je również na swoim profilu.

Mężczyzna natrafił na wilki 6 stycznia, przebywając na łonie natury kompleksów leśnych niedaleko Zamościa. Film przedstawia dwa dorosłe wilki, które przechadzają się po lesie, idąc jeden za drugim. Jest to krótkie nagranie, które można znaleźć również na profilu Lasów Państwowych.

W Kujawsko-Pomorskiem wzrasta populacja wilków

Faktem jest, że w ostatnim czasie wilki można spotkać w różnych rejonach województwa kujawsko-pomorskiego. Na przykład, nie tak dawno zwierzęta te pojawiły się także niedaleko miejscowości Rafa w gminie Dąbrowa Chełmińska (pow. bydgoski), gdzie zaatakowały dwa cielaki. Jeden z cielaków zdążył uciec, jednak drugi nie miał tyle szczęścia.

Mieszkańcy województwa nie są zbyt zadowoleni obecnością wilków, ponieważ są to drapieżniki, które nierzadko atakują zwierzęta gospodarcze, powodując hodowcom duże straty. Rolnicy twierdzą, że wilki pojawiają się na terenach gospodarstw pod osłoną nocy, czego oznaką są niespokojne zwierzęta. Bydło zaczyna ryczeć, a psy zaczynają szczekać.

Po jednej z ostatnich takich wizyt rolnicy znaleźli na pastwisku poszarpane ciało martwego cielaka, który był ciągnięty przez kilkadziesiąt metrów. Natomiast wokół ofiary widniały liczne ślady dużych łap. Jak informuje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, wszystko wskazuje na to, że cielak został zagryziony przez wilki.