kradziez-datkow

Ukradła ze sklepu pieniądze gromadzone na cele charytatywne

Dzień przed Świętami Bożego Narodzenia w jednym ze sklepów w Mroczej doszło do kradzieży puszki, do której wędrowały datki przeznaczone na cele charytatywne. Podejrzaną okazała się 30-letnia kobieta, która została już zatrzymana przez funkcjonariuszy policji.

Puszka na datki znajdowała się w jednym ze sklepów spożywczych w miejscowości Mrocza w powiecie nakielskim (woj. kujawsko-pomorskie). Odwiedzający sklep klienci wrzucali do niej cegiełki, które po zakończeniu zbiórki miały powędrować do osób potrzebujących w celu zapewnienia im radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Do kradzieży puszki doszło dzień przed świętami. Personel sklepu zgłosił kradzież na policję, która bardzo szybko ustaliła tożsamość sprawcy. Następnie policjanci odwiedzili mieszkanie podejrzanej, która po otworzeniu drzwi była bardzo zaskoczona widokiem stróżów prawa. Po przeszukaniu lokalu znaleziono też skradzioną puszkę na datki wraz z nietkniętą zawartością w wysokości około 300 złotych.

Jak podaje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nakle – podkom. Justyna Andrzejewska, podejrzana usłyszała już w swojej sprawie zarzut kradzieży, z którego w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się na deskach sądu.

Trzy kradzieże cegiełek w ciągu jednego roku

Jest to już trzecia kradzież datków charytatywnych w powiecie nakielskim, do której doszło w bieżącym roku. Dwa wcześniejsze występki obejmowały kradzież dwóch puszek z datkami gromadzonymi na leczenie dziewczynki z Szubina.

Pierwszą puszkę skradziono z przedszkola w miejscowości Kcynia. Natomiast druga została zabrana ze sklepu spożywczego w okolicach Nakła. W obu przypadkach złodzieje zostali zatrzymani przez mundurowych.