bydgoszcz-kino-biblioteka

Seans na strychu z filmem Spielberga w ramach cyklu „Projektor”

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy ponownie skupiła na swoim strychu miłośników kina, którzy uwielbiają oglądać seanse w niepowtarzalnej atmosferze. W miniony czwartek odbył się kolejny seans filmowy, tym razem z produkcją jednego z najsłynniejszych reżyserów świata – Stevena Spielberga.

W czwartek (24 lutego) na Strychu Biblioteki Głównej przy Starym Rynku 24 w Bydgoszczy wyświetlano kolejny film w ramach projektu „Projektor”. Cykl zakłada prezentację rozmaitych filmów światowej kinematografii, w tym klasyków, kina ambitnego i produkcji czysto rozrywkowych. Projekt powstał dzięki Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy, we współpracy z Bulwarem Filmowym.

Kino w wygodnych pufach i z osobliwą atmosferą

Ostatnim filmem, jaki pojawił się na bibliotecznym ekranie, był „Złap mnie, jeśli potrafisz”. Film został nakręcony przez Stevena Spielberga w 2002 roku i opowiada historię fałszerza, który w latach 60. przywłaszczył sobie należących do banków ponad 2,5 mln dolarów. Film oparty jest na prawdziwy wydarzeniach. A role główne grają Leonardo Di Caprio i Tom Hanks.

Sala kinowa bibliotecznego strychu jest zadbana, kameralna i generuje bardzo osobliwy klimat. Na widzów czekają wygodne pufy i leżaki, a także niezapomniane wrażenia ze śledzenia historii na srebrnym ekranie. Wstęp na filmy „Projektora” jest wolny, dzięki czemu możemy obejrzeć światowej klasy produkcje, nie wydając ani grosza.

Sprawdź też, jaką frekwencję osiągnęło kino w Działdowie.