mloda-niala-bydgoszcz-zoo

W bydgoskim zoo narodził się samiec niali grzywiastej

27 stycznia Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy powiększył się o jednego lokatora, którym jest samiec niali grzywiastej o imieniu Nelson. Zwierzak jest jeszcze nieco słaby i boi się otaczającego go świata. Aczkolwiek pracownicy zoo informują, że wkrótce maluch pojawi się na wybiegu razem ze swoją matką.

Nelson powitał świat 27 stycznia w Ogrodzie Zoologicznym w Bydgoszczy. Młody samczyk to niala grzywiasta, która jest przedstawicielem gatunku średniej wielkości antylopy, zamieszkującego obszary Afryki. Jak na tę chwilę maluch jeszcze boi się otoczenia i jest bardzo nieśmiały w towarzystwie ludzi. Waży około 3 kg i obecnie przebywa w stajni ze swoją siostrą o imieniu Nirwana.

Nelson uwielbia bawić się ze starszą siostrą

Rodzice sympatycznego berbecia to 9-letnia Nela i 4-letni Gabon, którzy nie spuszczają swojego malucha z oczu nawet na moment. Nelson uwielbia bawić się ze swoją siostrą, która nierzadko pełni również rolę jego opiekunki. Jednakże większość czasu Nelson spędza u boku matki, gdzie otoczony jest bardzo troskliwą opieką.

Niala grzywiasta to gatunek zwierząt roślinożernych, które żyją około 15-16 lat – zamieszkując głównie tereny afrykańskie. Ich nazwa pochodzi od długich włosów pokrywających brzuch i szyję u samców. Niale żywią się owocami, kwiatami, świeżymi liśćmi, młodymi gałązkami, ziołami, trawą i wieloma innymi typami roślin. Samce niali są większe od samic i mają nieco inne ubarwienie. Natomiast ciąża trwa około 220 dni.

A jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o nowych lokatorach w chorzowskim zoo, zapraszamy na https://www.echorzow.pl/nowy-pingwin-humboldt-przyszedl-na-swiat-w-chorzowskim-zoo/