citroen

Bydgoszcz: 18-letni pirat drogowy zatrzymany przez policję i ukarany wysokim mandatem

Kilka dni temu bydgoscy policjanci zatrzymali 18-letniego kierowcę, który mknął ulicami miasta, nie zdejmując nogi z gazu. Poruszając się w terenie zabudowanym, pirat przekroczył dozwoloną prędkość aż o ponad 80 km/h, z racji czego nie tylko otrzymał wysoki mandat, ale pozbył się również prawa do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło na ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy, gdzie 18-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego pędził przez teren zabudowany samochodem osobowym marki Citroen. Świeżo upieczony kierowca, który miał swoje prawo jazdy dopiero od stycznia 2022 roku, rozwinął prędkość 133 km/h na obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

A tutaj możesz przeczytać o dwóch pożarach w Koronowie.

Mandat w wysokości 2 500 zł i 10 punktów karnych

Jak informuje oficer prasowy KMP Bydgoszcz – kom. Przemysław Słomski, Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy natychmiast zatrzymali i wylegitymowali nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazało się, że młodzieniec przekroczył dozwoloną prędkość o 83 km/h, a do tego otrzymał swoje prawo jazdy zaledwie w styczniu br.

Za swoje postępowanie został ukarany wysokim mandatem na kwotę 2 500 zł i otrzymał 10 punktów karnych. Ponadto, policjanci odebrali mu również prawo do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zobacz też, jak wyglądał pościg za piratami drogowymi ulicami Zgorzelca, klikając https://infozgorzelec.pl/poscig-za-piratami-w-zgorzelcu/.