pozary-koronowo

Dwa pożary w Koronowie: Spłonęła wędzarnia i samochód osobowy

W ciągu kilku ostatnich dni w miejscowości Koronowo (pow. bydgoski) strażacy walczyli z dwoma pożarami. Najpierw – w ubiegłą środę – ogień pojawił się w budynku gospodarczym, wewnątrz którego była wędzarnia. A dzień później zapalił się samochód osobowy. W wyniku pożarów nie ucierpiała żadna osoba.

Pierwszy pożar w Koronowie

Do pierwszego pożaru doszło 13 kwietnia w Koronowie (gm. Koronowo), gdzie zapalił się samochód osobowy. Do akcji gaśniczej oddelegowano jednostki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koronowie, które błyskawicznie przystąpiły do działań. Niedługo po tym ogień został opanowany, a teren wokół pojazdu odpowiednio zabezpieczony.

Na https://infokwidzyn.pl możesz sprawdzić artykuły o pożarach z ofiarami śmiertelnymi.

Drugi pożar w Koronowie

Drugi pożar w Koronowie pojawił się w murowanym budynku gospodarczym z drewnianym dachem krytym papą. Wolnostojący budynek o wymiarach 4 × 8 m posiadał w środku wędzarnię, gdzie stała również butla z gazem propan-butan.

Jak poinformował st. kpt. Karol Smarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Straży pożarnej w Bydgoszczy, do akcji odesłano dwa zastępy OSP Koronowo i jeden zastęp z OSP Gościeradz. Strażacy wynieśli na zewnątrz butlę z gazem i sprawdzili całe pomieszczenie kamerą termowizyjną. Cały budynek został ugaszony i przewietrzony.

W wyniku pożarów nikt nie ucierpiał.

Być może zainteresuje Cię także news o wypadku z udziałem sarny.