tanczace-fontanny

Bydgoszcz: Rynek na Starym Fordonie testował oświetloną fontannę

W dniach 26 i 28 kwietnia na Rynku w Starym Fordonie odbyła się próba generalna fontanny ze świetlno-dźwiękowymi efektami, która w najbliższym czasie dołączy do grona najpiękniejszych atrakcji Bydgoszczy. Wodotryski testowano zarówno w dzień, jak i w nocy, aby fontanna mogła cieszyć oczy mieszkańców o każdej porze. Oficjalne uruchomienie fontanny planowane jest na czerwiec br.

W zeszły wtorek – za dnia – na Rynku w Starym Fordonie w Bydgoszczy odbyła się próba wyposażonej w efekty dźwiękowo-wizualne fontanny, która będzie zachwycać bydgoszczan i przyjezdnych plejadą kolorowych świateł i rytmicznym tańcem wodnych strumieni. Warto dodać, że w czwartek fontannę testowano również po zmroku, aby sprawdzić jej niesamowite efekty świetlne.

Podobne pokazy multimedialne organizowane są również w Warszawie, o których możesz przeczytać, klikając tutaj.

Świetlno-dźwiękowe pokazy multimedialne

Fontanna powstała w ramach rewitalizacji całego rynku na Starym Fordonie, gdzie będzie stanowić główną atrakcję wizualną, szczególnie po zachodzie słońca. Liczący 22 metry średnicy obiekt będzie wyposażony w podest i otoczony ławeczkami, stolikami oraz donicami kwiatowymi. Głębokość niecki to tylko 5 cm, z racji czego w sezonie letnim fontanna będzie pełnić funkcję płytkiego oczka wodnego.

Co więcej, przy fontannie będą odbywać się również regularne pokazy multimedialne, w trakcie których wytryski wody będą tańczyć do rytmu muzyki, rozświetlane tęczą kolorowych świateł.