zlodziej

Liczne zarzuty dla notorycznego złodzieja sklepowego, który zgarnął łupy na kwotę 25 tys. zł!

Bydgoscy policjanci złapali notorycznego złodzieja, który okradał liczne sklepy na terenie całego miasta. 23-letni mieszkaniec Okola zdobywał swoje łupy już od dłuższego czasu, kradnąc markowe trunki, artykuły spożywcze i kosztowne kosmetyki. W sumie złodziejowi udało się nakraść towaru na ponad 25 tysięcy złotych.

Od jakiegoś czasu bydgoscy funkcjonariusze otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach sklepowych na terenie całej Bydgoszczy. Pracownicy sklepów donosili, że z półek sklepowych zniknęły duże ilości markowych kosmetyków i napojów alkoholowych. Złodziej nie gardził również słodyczami, kawą i innymi artykułami spożywczymi.

Notoryczne kradzieże w warunkach recydywy

Namierzeniem podejrzanego zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny, którzy  znaleźli mężczyznę przy ul. Ogrody w Bydgoszczy. Okazało się, że podejrzanym jest 23-letni mieszkaniec Okola, który spowodował straty w sklepowym towarze na łączną kwotę ponad 25 tysięcy złotych – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

W związku z popełnionymi czynami 23-latek usłyszał aż 26 zarzutów, w tym 24 zarzuty kradzieży, których dodatkowo dopuścił się w warunkach recydywy, ponieważ w przeszłości odpowiadał już za podobne przestępstwa. Decyzją sądu mężczyzna został objęty dozorem policyjnym – aż do czasu usłyszenia wyroku za swoje postępowanie.