Odzież nie tylko dla kibiców

Styl streetwear na dobre zadomowił się w nie tylko na Zachodzie, ale również i w Polsce. Moda uliczna kojarzona przede wszystkim z hip-hopem obecnie towarzyszy już praktycznie każdemu. Mało kto jednak ma świadomość tego, że jest to styl ubierania się, które w swoich pierwszych latach bardzo silnie kojarzył się zwłaszcza ze środowiskiem stadionowych bywalców. Nie bez powodu marki streetwear były wykorzystywane przy różnego rodzaju produkcjach filmowych poświęconych właśnie kibicom.

Sportowa elegancja

Przez lata na rynku pojawiło się wiele marek inspirujących młodzież i dorosłych oglądających mecze do tego, aby stawiać na lepszy, elegancki, a jednak sportowy wygląd. Dzięki temu przestano postrzegać środowisko kibicowskie, jako źle ubrane. Najlepszym przykładem jest, chociażby marka weekend offender, którą znajdziesz na clobber.pl. Jest ona doskonałym przykładem stawiania na schludny, intrygujący wygląd, który ma łączyć elegancję z najważniejszymi cechami stylu streetwear. Mowa tu oczywiście o funkcjonalności i komforcie noszenia. Niezależnie od tego, czy mowa o bluzach, kurtkach, czy T-shirtach, ubiór ten cechuje się dopasowaniem do osób noszących, które cenią sobie przyjemne uczucie noszenia wygodnej garderoby.

Styl streetwear – nie tylko dla kibiców?

Coraz częściej można spotkać się z uznaniem dla mody ulicznej. Sprawia to, ze więcej osób decyduje się na ubieranie tego, co do niedawna kojarzyło się wyłącznie ze środowiskiem kibiców. Obecnie nie jest niczym dziwnym założenie bluzy z kapturem i luźnych spodni, aby przejść się po mieście, czy też udać się na zakupy. Co więcej, takie rozwiązanie z każdym rokiem zyskuje coraz większe grono zwolenników. Nie zmienia to oczywiście faktu, że wciąż to środowiska kibiców w największym stopniu stawiają na modę uliczną.

Powszechność mody ulicznej a jej postrzeganie

Wyraźne powszednienie stylu ubierania się, jaki kojarzy się nam ze środowiskiem bywalców stadionowych, sprawia, że coraz więcej osób chętnie docenia wyjątkowe zalety tego stroju. Przede wszystkim jednak już coraz rzadziej nieprzychylnym okiem spogląda się na osoby stawiające na tego typu ubiór. Co więcej, jest to rozwiązanie, które nawet podpatrują salony mody. Nie dziwi więc już próba połączenia salonów z modą streetwearową.

Dlaczego nieformalny styl kibica nie kieruje się światową modą?

Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że streetwear stawia w głównej mierze nie na kopiowanie rozwiązań innych osób, a na inspirowanie się innymi. Co więcej, moda ulicy powstała jako swego rodzaju kontra dla światowych domów mody. Choć te próbują się „przymilać” do streetwearu, w drugą stronę można dostrzec wyraźne zaznaczanie swojej odrębności. To właśnie moda uliczna ma na celu podkreślanie indywidualizmu oraz osobistych cech wyróżniających daną osobę. W związku z tym, że streetwear jest doskonałą mieszanką komfortu, funkcjonalności i elegancji, niewątpliwe zalety stylu casualowego znajdują pokaźne grono gorących zwolenników, a nawet miłośników takiego sposobu ubierania się.