zlot

Bydgoskie Klasyki Nocą – tradycyjna impreza ponownie w akcji!

W zeszłą środę bydgoskie ulice zostały opanowane przez liczne pojazdy zabytkowe i wielu miłośników motoryzacji, którzy pojawili się na imprezie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki Nocą. Wydarzenie zapoczątkowało serię nocnych spotkań motoryzacyjnych, które będą odbywać się w Bydgoszczy aż do października br.

Pierwsza impreza Bydgoskie Klasyki Nocą odbyła się w nocy 11 maja przy lodowisku Torbyd w Bydgoszczy, gdzie pojawiło się mnóstwo zabytkowych klasyków, które niegdyś królowały na polskich szosach. Wydarzenie oficjalnie rozpoczęło się o godzinie 19:00. Jednakże kultowe bryczki można było podziwiać już wcześniej, ponieważ niektórzy kierowcy dotarli na miejsce już kilka godzin z wyprzedzeniem.

Zobacz też zlot samochodów klasycznych w Kleczewie.

Klasyki pod osłoną nocy oraz food truck i lodziarnia

Podczas prezentacji można było podziwiać zarówno zabytkowe samochody, jak i motocykle, z których wszystkie parkowały w pobliżu bydgoskiego lodowiska. Każdy z uczestników imprezy mógł podchodzić do pojazdów, aby przyjrzeć się im z bliska, a nawet zajrzeć do wnętrza i pod maskę. Ponadto, właściciele samochodów z chęcią odpowiadali na pytania i zdradzali tajniki motoryzacyjne.

Na miejscu dostępny był również food truck Restauracja Naturalna i lodziarnia VW Transport, dzięki którym uczestnicy imprezy mogli wrzucić coś sycącego na ząb albo delektować się chłodnym deserem.

Warto dodać, że każdy kierowca, który chciał zaprezentować swoją maszynę podczas Bydgoskich Klasyków Nocą, musiał najpierw dopracować szczegóły z organizatorami wydarzenia.