Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Marzysz o własnym mieszkaniu? Do dyspozycji masz wiele opcji, które bez problemu dopasujesz do swoich wymagań. Jednak to lokale od deweloperów cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem, co przede wszystkim wiąże się z licznymi korzyściami. Poznaj je i sprawdź, czy ta opcja jest najlepsza dla Ciebie.

5 zalet mieszkań deweloperskich

Dostęp do bogatej oferty

Bardzo ważną zaletą jest to, jak wiele mieszkań masz do dyspozycji. Wśród nich znajdziesz zarówno kawalerki, jak i kilkupokojowe lokale. Oprócz tego bez problemu zdecydujesz się na mieszkanie usytuowane na parterze lub wyższym piętrze. Po prostu znacznie ułatwi Ci to wybranie takiej oferty, która odpowiada liczbie mieszkańców. Możesz nawet wybrać dowolną lokalizację, a w tym przypadku dobrym przykładem jest Bydgoszcz. Deweloper buduje mieszkania na przedmieściach oraz w centrum miasta.

Możliwość zostania pierwszym właścicielem mieszkania

Rynek pierwotny to dla wielu osób najlepsza opcja podczas zakupu mieszkania. W końcu dokładnie wiesz, jakie materiały zostały wykorzystane w trakcie budowy. Dzięki temu nie musisz przejmować się niespodziewanymi awariami, co jest tak powszechne na rynku wtórnym. Poza tym to Ty decydujesz o tym, jaki ma być układ poszczególnych pomieszczeń, wydzielisz nawet osobną przestrzeń na garderobę, połączysz kuchnię z salonem i dokonasz jeszcze więcej modyfikacji. W ten sposób masz pewność, że mieszkanie jest całkowicie dopasowane do Twoich potrzeb.

Atrakcyjna infrastruktura i nowoczesne osiedle

Bardzo ważną zaletą deweloperskich osiedli jest ich nowoczesny wygląd. W końcu tego typu przestrzenie są zadbane, eleganckie, a przede wszystkim zgodne z obowiązującymi trendami. Dzięki temu przebywanie w takim miejscu sprawia jeszcze więcej przyjemności. Tym bardziej że wszystkie budynki są do siebie dopasowane, co podnosi walory estetyczne tego osiedla.

Konkurencyjna cena

Bez wątpienia jednym z najważniejszych atutów mieszkań deweloperskich jest ich cena. W końcu wiele ofert jest naprawdę korzystna finansowo. Tym bardziej, gdy weźmiesz pod uwagę koszty działki, postawienia budynku, opłacenia ekip budowlanych oraz zamontowania poszczególnych elementów. Dzięki temu możesz wydać znacznie mniej pieniędzy w porównaniu do sytuacji, gdybyś chciał samodzielnie budować dom. Warto też porównać cenę deweloperskiego mieszkania do kwot, jakie musiałbyś zapłacić na rynku wtórnym.

Dostęp do licznych udogodnień

Deweloperzy budujący mieszkania nie ograniczają się jedynie do przygotowania lokali mieszkalnych. Większość tego typu budynków jest też zaopatrzona w liczne udogodnienia. Często odnosi się to do podziemnego garażu oraz zewnętrznych miejsc parkingowych. Dzięki temu każdy z mieszkańców może bez problemu zaparkować samochód w dogodnym miejscu. Oprócz tego bardzo przydatne są komórki lokatorskie – niekiedy są dodatkowo płatne, ale za to umożliwiają przechowywanie wielu przedmiotów np. świątecznych ozdób. Poza tym deweloperskie osiedla są wyposażone w place zabaw, zielone tereny, ławki itp.