Szukasz regałów magazynowych w Bydgoszczy? Sprawdź, na co trzeba zwrócić uwagę

Regały magazynowe są niezbędnym elementem wyposażenia czy to magazynu, czy firmowego zaplecza, a nawet sklepu. Służą do składowania na nich różnego rodzaju towarów w sposób bezpieczny, komfortowy oraz umożliwiający sprawną rotację produktów. Jeśli właśnie jesteś na etapie wyposażania swojego zaplecza i szukasz regałów magazynowych w Bydgoszczy, to skorzystaj z naszych wskazówek.

Popularne rodzaje regałów magazynowych

Zanim zaczniesz się rozglądać za dostawcą regałów magazynowych, to na dobry początek zastanów się, które regały najlepiej wpisują się w potrzeby Twojego przedsiębiorstwa. Jest to ściśle uzależnione m.in. od rodzaju towarów składowanych w magazynie, kubatury pomieszczenia oraz preferowanych metod załadunku i rozładunku towarów.

Najczęściej spotykane rodzaje regałów magazynowych to:

  • regały paletowe,
  • regały wysokiego składowania,
  • regały półkowe,
  • regały przepływowe,
  • regały wjezdne,
  • regały wspornikowe.

Każdy z tych regałów sprawdzi się w nieco innych warunkach użytkowych, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Znajdź sprawdzonego dystrybutora regałów magazynowych

Nie musi to być wcale lokalny dystrybutor. W dobie Internetu warto rozejrzeć się za dostawcami regałów magazynowych z innych części kraju, kierując się kryterium renomy dystrybutora, obszernością jego oferty oraz oczywiście cenami.

Jednym z najbardziej cenionych dystrybutorów regałów magazynowych w Polsce jest spółka LTM, która dostarcza regały m.in. do Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Warszawy, Wrocławia i wielu innych miast. Tym, co wyróżnia LTM jest pełne zaangażowanie w obsługę klienta.

Dystrybutor oferuje fachowe doradztwo, co docenią przedsiębiorcy zamawiający swoje pierwsze regały magazynowe i niewiedzący, na jaki rodzaj konstrukcji ostatecznie się zdecydować. LTM zaproponuje najlepsze rozwiązanie mieszczące się w budżecie klienta oraz idealnie odpowiadające na jego potrzeby.

Opłaca się postawić na dobrą jakość

Z pozoru regały magazynowe nie różnią się niczym poza funkcjonalnością i wymiarami. Na pierwszy rzut oka wszystkie konstrukcje wyglądają dokładnie tak samo. Okazuje się jednak, że diabeł tkwi w szczegółach, a dokładnie w jakości wykonania.

Zamawiając regały magazynowe zawsze warto mieć z tyłu głowy myśl, że od tych elementów wyposażenia magazynu zależy zarówno bezpieczeństwo składowanych towarów, jak i pracowników. Regały niewiadomego pochodzenia, wykonane ze słabych materiałów, niespełniające rygorystycznych norm jakościowych, to ryzykowna inwestycja.

O wiele rozsądniej jest postawić na niekoniecznie najdroższe, natomiast z pewnością solidne regały magazynowe. Dokładnie takie konstrukcje znajdują się w ofercie LTM. Spółka dystrybuuje regały cenionych producentów, które są wykonane zgodnie z normami FEM oraz EN 15512, a do ich produkcji używa się wyłącznie atestowanych materiałów i elementów złącznych.

Do malowania regałów wykorzystywana jest farba z atestem Polskiego Związku Higieny, dzięki czemu można na nich składować produkty żywnościowe (to ważne m.in. dla sklepów czy hurtowni spożywczych).

Ograniczony budżet? Rozważ zakup regałów magazynowych z drugiej ręki

Wyposażenie całego magazynu w nowe regały wiąże się oczywiście ze sporym wydatkiem, na co nie każde przedsiębiorstwo może sobie pozwolić. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić regały z drugiej ręki, które w swojej ofercie także ma spółka LTM.

Używane regały magazynowe są drobiazgowo sprawdzane pod kątem stanu technicznego i wizualnego, a także kontrolowane ze względu na parametry wytrzymałościowe. Nie trzeba się więc ich bać, mogąc przy tym naprawdę sporo zaoszczędzić. To znakomita opcja dla przedsiębiorców dysponujących ograniczonym budżetem na wyposażenie zaplecza magazynowego, produkcyjnego, warsztatowego etc.

Z pełną ofertą regałów magazynowych LTM zapoznasz się na stronie internetowej dystrybutora – https://www.ltm-regaly.pl/regaly-magazynowe/.