Popularne odwodnienia prysznicowe

Minimalistyczne, eleganckie, bezbarierowe kabiny walk-in, czyli prysznic bez brodzika, to rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością. Aranżując nową łazienkę, musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Nie tylko walory estetyczne są istotne. Nie zapominajmy również o kwestiach technicznych. Bardzo ważny jest wybór właściwego odwodnienia. W naszym wpisie skoncentrujemy się na nowoczesnych odwodnieniach przeznaczonych do pryszniców bez brodzika.

Nierdzewne odwodnienie liniowego

Eleganckie, wykonane ze stali nierdzewnej odwodnienie liniowe składają się z rusztu, montowanej w posadzce rynny oraz syfonu. Ruszt to jedyny element odwodnienia, który widoczny jest z zewnątrz. Warto zastanowić się nad jego wyborem – renomowani producenci wyrobów ze stali nierdzewnej oferują ruszty w różnych wariantach dekoracyjnych. Każdy może znaleźć coś dla siebie! Najczęściej odwodnienie liniowe montowane są przy jednym z boków kabiny walk-in, z reguły przy ścianie. Przy montażu odwodnienia liniowego należy wykonać w kabinie odpowiedni spadek jednostronny. Warto podkreślić, że utrzymanie w czystości nowoczesnych odwodnień liniowych jest bardzo proste – syfon można łatwo wyjąć i osunąć wszystkie zanieczyszczenia.

Praktyczne odwodnienie punktowe

Ze względu na estetykę i łatwość do utrzymania w czystości dużą popularnością cieszą się także stalowe wpusty podłogowe, które dostępne są w wielu wariantach. Na rynku dostępne są wpusty podłogowe ze stali w różnych wielkościach. Mogą być przykryte różnymi kratkami (ruszty dekoracyjne). Również w przypadku odwodnień punktowych bardzo ważne jest wykonanie spadku pod prysznicem. Wpust podłogowy wymaga jednak spadku centralnego, chodzi o to, aby woda mogła swobodnie spływać do odpływu z czterech stron.

Odwodnienia prysznicowe ścienne

Interesującym rozwiązaniem są nowoczesne odwodnienia prysznicowe ścienne. Montaż takiego odwodnienia umożliwia uwolnienie podłogi. Odpływ ścienny ścienny oznacza, że uzyskujemy jednolitą, estetyczną taflę podłogi. Jak sama nazwa wskazuje, elementy montażowe instalowane są w ścianie, nie ma potrzeby ingerowania w posadzkę. Syfon montuje się z boku, spadek odprowadzający wodę może być wykonany zarówno jedno- jak i dwustronnie w zależności od liczby odpływów. Odwodnienie ścienne może być połączone z ogrzewaniem podłogowym, co zapewnia większy komfort podczas skorzystania z prysznica.

Odwodnienia prysznicowe narożne

W przypadku odpływów narożnych mamy do czynienia z rozwiązaniem o kształcie trójkąta, które montuje się w narożniku przestrzeni prysznicowej. Nowoczesne odwodnienie narożne dostępne są w wariancie liniowym oraz punktowym. Najczęściej odwodnienia narożne cechują się wysoką przepustowością. Również i w tym przypadku dostępne są nowoczesne rozwiązania ze stali nierdzewnej, które są trwałe, odporne na korozję i eleganckie.

Niezależnie od tego, na jaki typ odwodnienie prysznicowego się zdecydujesz, rekomendujemy Ci wybór rozwiązania ze stali nierdzewnej. To materiał cechujący się wysoką trwałością oraz dużą odpornością na korozję. Odwodnienia ze stali nierdzewnej są łatwe do utrzymania w czystości. Przy odpowiedniej dbałości będą służyć bardzo długo.

Wszystkie elementy można zobaczyć w sklepie kmb24.pl – jedynej platformie w Internecie z tak dużym wyborem nierdzewnych kratek ściekowych.