police

Golub-Dobrzyń: Policjant ranny w trakcie pościgu. Padło kilka strzałów z broni palnej

Wczoraj w miejscowości Golub-Dobrzyń doszło do sytuacji żywcem wyciągniętej z hollywoodzkich filmów akcji. Ulicami miasta mknął pościg policyjny, podczas którego podejrzani staranowali radiowóz i zranili jednego z funkcjonariuszy. W trakcie pościgu padły również strzały z broni służbowej, które oddali policjanci.

Dnia 16 czerwca w godzinach wieczornych w pobliżu ul. Nowej i ul. Piłsudskiego w Golubie-Dobrzyniu policjanci namierzyli dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem, do których dopuścili się na terenie Płocka. Podczas interwencji doszło do pościgu, w trakcie którego policjanci oddali strzały z broni palnej. Uciekając przed prawem, mężczyźni staranowali radiowóz, a jeden z funkcjonariuszy został ranny.

Informacje o pościgach policyjnych możesz również znaleźć pod adresem https://infobialogard.pl.

Porzucili auto na stadionie i uciekali pieszo

Według doniesień świadków zdarzenia, uciekając przed policją, sprawcy staranowali bramę i wjechali na teren stadionu. A tam porzucili swój pojazd i zaczęli uciekać na piechotę.

Jak podaje podinsp. Katarzyna Kucharska, oficer prasowa mazowieckiej policji, mężczyźni podejrzani są o dokonywanie kradzieży z włamaniem na terenie woj. kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. Z kolei rannym policjantem zajęli się lekarze z zespołu ratownictwa medycznego. Pacjentowi nie zagraża niebezpieczeństwo.

A tutaj dowiesz się o śmierci wędkarza przy Balatonie.