Siatkarka z Bydgoszczy w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata

Już w najbliższy piątek 23 września rozpoczynają się mistrzostwa świata w siatkówce kobiet. W składzie reprezentacji Polski znalazła się atakująca Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

Znamy już nazwiska siatkarek, które wejdą do czternastoosobowej kadry na rozpoczynające się w piątek Mistrzostwa Świata, których wspólnymi organizatorami będą Polska i Holandia.

W czternastoosobowej kadrze powołanej przez selekcjonera kadry siatkarek znalazła się Monika Gałkowska – atakująca Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Jako drugą atakującą wybrana została Magdalena Stysiak. 

Przypomnijmy, że przed mistrzostwami Polki wygrały po dwa sparingi z Niemkami – 3:1 i 3:2 oraz Bułgarkami – 4:0 (nietypowy wynik, bo przy stanie 3:0 trenerzy umówili się na rozegranie dodatkowego, czwartego seta) i 3:1, a także przegrały 1:3 podczas turnieju w Neapolu z Serbkami, Włoszkami i Turczynkami.

Pierwszy mecz, który Polki stoczą na mistrzostwach odbędzie w piątek.  Staną do rywalizacji z Chorwacją. W kolejnych grupowych meczach, siatkarki zagrają w Gdańsku z Tajlandią (27.09), Koreą Południową (28.09), Dominikaną (29.09) i Turcją (1 października). Wszystkie mecze rozpoczną się o 20:30.

Powodzenia!

Pełny skład Reprezentacji Polski Siatkarek Na Mistrzostwa Świata

Rozgrywające: Joanna Wołosz, Katarzyna Wenerska.

Atakujące: Magdalena Stysiak, Monika Gałkowska.

Środkowe: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Agnieszka Korneluk, Anna Obiała, Kamila Witkowska.

Przyjmujące: Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Olivia Różański, Weronika Szlagowska.

Libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska.