Zamknięcie kładki Esperanto i Kiepury

Z powodu remontu kładek Esperanto i Kiepury będą one niedostępne przez kilka dni. Po rozpoczęciu prac, ZDMiKP wydłuży co drugi kurs linii autobusowej Za T8 do hali Łuczniczka, by ułatwić komunikację między brzegami rzeki.

Dziś, 19 października zaplanowano rozpoczęcie remontu dwóch bydgoskich kładek: Kiepury (przy Operze Nova) i Esperanto. Wczoraj okazało się jednak, że nastąpiły drobne zmiany w rozplanowaniu prac. Pierwsza kładka, czyli Kiepury została zamknięta już dziś. Esperanto zostanie wyłączone z ruchu dopiero za 7-20 dni. Wynika to z większego zakresu prac na moście Esperanto, dużym natężeniem ruchu pieszego oraz wymaganym przygotowaniem (w początkowym etapie) projektów technologicznych przez wykonawcę.

Oznacza to, że w najbliższych dniach kładka Esperanto będzie wciąż dostępna dla pieszych i rowerzystów. W tym czasie nastąpi przygotowanie zaplecza budowy oraz dokumentacji prac. Drogowcy planują też ułatwić pokonywanie odcinka między Torbydem a najbliższą przeprawą przez rzekę, czyli mostem Pomorskim.

Aby remonty były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców postanowiono uruchomić zostanie komunikację zastępczą – wydłużona będzie linia ZaT8, która dojedzie do Hali Łuczniczka (co drugi kurs) i dowiezie mieszkańców m.in. do ronda Toruńskiego oraz w inne lokalizacje po trasie linii ZaT8. W okresie całej inwestycji będzie monitorowane napełnienie przedmiotowej linii w celu ewentualnego wprowadzenia korekt i dostosowania częstotliwości kursów do rzeczywistych potrzeb przewozowych na tym odcinku.