Bydgoscy uczniowie otrzymali stypendium od premiera Morawieckiego

Trzeba przyznać, że w naszym mieście uczy się spore grono bardzo zdolnych uczniów. Świadczy o tym chociażby stypendium Prezesa Rady Ministrów, które zostało przyznane sporej grupie mieszkańców naszego miasta. Łącznie w Bydgoszczy prestiżowym stypendium zostało uhonorowanych, aż 63 uczniów. Oficjalne wręczenie stypendium zostało przyznane dzisiaj (7 grudnia 2022 r.).

Warto wspomnieć, że stypendium w województwie Kujawsko-Pomorskim otrzymało ponad 300 uczniów z najróżniejszych miejscowości. Stypendia zostały przyznane szczególnie wyróżniającym się i utalentowanym uczniom. Żeby otrzymać stypendium należało wykazać się świadectwem z paskiem, najwyższą średnią w szkole lub wybitnymi osiągnięciami w chociażby jednej dziedzinie wiedzy.

Wysokość stypendium to 300 zł miesięcznie. Pieniądze będą wypłacane w dwóch ratach. Wiadomo już, że pierwsza rata została przyznana i przelana na konta stypendystów. Kolejna zostanie przekazana do końca kwietnia 2023 roku. Otrzymane pieniądze z pewnością będą bardzo pomocne w rozwijaniu zainteresowań oraz pasji młodych uczniów.