Szopka Bożonarodzeniowa w Bydgoszczy

Wybierz się na Stary Rynek i zobacz jeden z najpiękniejszych symboli zbliżających się świąt. To również okazja do odwiedzenia Bydgoskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Mieszkańcy miasta powoli przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Przygotowania są widoczne w np. w sklepowych witrynach, na ulicach, a także na Starym Rynku. W centrum miasta została już postawiona szopka Bożonarodzeniowa. Trzeba przyznać, że wzbudziła niemałą sensację. Szopka zachwyca swoją piękną prezentacją i wielkością.

Bożonarodzeniowa szopka została przygotowana przez uczniów i nauczycieli z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Jak podkreślają rzeźby są takie same co w poprzednich latach, jednak zmieniła się aranżacja. Z kolei za konstrukcję szopki odpowiadają uczniowie, którzy na co dzień uczęszczają do Zespołu Szkół Drzewnych również w Bydgoszczy.

Szopkę można podziwiać w zachodniej części Starego Rynku. Jest zlokalizowana przy ulicy Niedźwiedzia oraz Batorego. Szopka będzie wystawiona, aż do 6 stycznia 2023 roku. W szopce zgodnie z tradycją występuje trzynaście postaci, w tym m.in. Święta Maria z dzieciątkiem Jezus, Święty Józef, Trzej Królowie, anioły, owce, bawół, osioł.