Jednodniowa wycieczka do Bydgoszczy

Masz wolny weekend lub planujesz urlop? Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Bydgoszczy. Podpowiadamy co warto zwiedzić w ciągu jednego dnia.

 

Zaplanuj przyjazd do Bydgoszczy od samego rana. W ten sposób będziesz mógł zagospodarować więcej czasu na zwiedzanie i odpoczynek. Będąc w naszym mieście koniecznie musisz zobaczyć Stare Miasto. W tym obszarze zobaczysz Stary Rynek, który powstał w 1346 roku. Obok rynku znajduje się najstarszy budynek w mieście, czyli późnogotycka katedra. W jej wnętrzu znajduje się wiele drogocennych zabytków.

Następnie warto wybrać się na Wyspę Młyńską. To tutaj znajdują się, aż cztery oddziały Muzeum Okręgowego, w tym: Młyny Rothera, Europejskie Centrum Pieniądza, „dom” Leona Wyczółkowskiego oraz Zbiory Archeologiczne. Ciekawym punktem na mapie Bydgoszczy jest również Muzeum Mydła i Historii Brudu, w którym można samodzielnie wykonać mydełko.

W Bydgoszczy warto również wybrać się na Most Staromiejski, a także wyruszyć w podróż wodnym tramwajem. Będąc w naszym mieście koniecznie spróbuj regionalnej kuchni wybierając się do jednej z lokalnych restauracji.