Studiowanie filologii przez internet – wygodna i skuteczna nauka języków

Ukończenie kierunku filologicznego otwiera przed absolwentem bardzo wiele możliwości. Nawet jeżeli nie planujesz pracować jako tłumacz czy nauczyciel, to bardzo dobra znajomość języka obcego może pomóc Ci w rozwijaniu swojej kariery. Globalizacja sprawiła, że obecnie niemal od każdej osoby zajmującej wyższe stanowisko, oczekuje się perfekcyjnej znajomości angielskiego lub dodatkowo także innego powszechnie stosowanego języka. Niestety, zwłaszcza kiedy już rozpoczęło się prace w zawodzie, ciężko jest znaleźć czas na naukę. Dlatego wielką szansą dla osób, które chcą się rozwijać i zwiększać swoje szanse na awans, jest studiowanie filologii przez internet. Co warto wiedzieć o tej metodzie nauczania? O tym w dzisiejszym artykule.

Dlaczego studiowanie języków online to dobry pomysł?

Ponieważ filologia angielska jest kierunkiem humanistycznym, nie wymaga przeprowadzania zajęć praktycznych czy laboratoryjnych. Najważniejsza jest tutaj komunikacja pomiędzy prowadzącymi a studentami, która z powodzeniem może odbywać się za pośrednictwem internetu. Na ULT do przeprowadzania zajęć wykorzystuje się platformy e-learningowe oraz komunikatory i aplikacje umożliwiające tworzenie konferencji online. Dlatego, aby uczestniczyć w zajęciach, nie musisz spędzać godzin na dojeździe czy przeprowadzać się do innego miasta. Wystarczy, że włączysz komputer w domowym zaciszu i już możesz zdobywać wiedzę.

Dla kogo filologia online będzie najlepszym rozwiązaniem?

Jak już było wspomniane na początku, to świetne rozwiązanie dla osób pracujących. Zajęcia odbywają się w weekendy według wcześniej ustalonego harmonogramu. To umożliwia dopasowanie swojego grafiku pracy, czy innych obowiązków do planu zajęć. Co ważne, aby uczestniczyć w zajęciach nie musisz nawet wychodzić z domu. Dlatego to również świetne rozwiązanie dla rodziców zajmujących się małymi dziećmi czy osób z niepełnosprawnością, które mają problemy z poruszaniem się. Naukę przez internet może rozpocząć niemal każdy. Jest to korzystne rozwiązanie, nie tylko biorąc pod uwagę oszczędności czasu, ale także ograniczenie niepotrzebnych kosztów. Nawet biorąc pod uwagę czesne, studia online to wciąż ogromna oszczędność dzięki ograniczeniu wydatków związanych z ciągłymi dojazdami czy wynajęciem lokum w dużym mieście.

Jakie możliwości daje studiowanie przez internet?

Forma nauki zdalnej jest tak przełomowa, ponieważ umożliwia zdobywanie wiedzy i umiejętności niezależnie od miejsca zamieszkania. Dzięki studiom online nie musisz wybierać kierunku, kierując się odległością danej uczelni od Twojej miejscowości. Zamiast tego bez większych wyrzeczeń możesz studiować kierunek, który najbardziej Cię interesuje. Na uczelni ULT, która od lat specjalizuje się w kształceniu przez Internet, możesz wybierać spośród kierunków, takich jak filologia angielska, niemiecka czy rosyjska.

Studia przez Internet są również tak samo wartościowe, jak te prowadzone w tradycyjnej formie. Wykładowcami są doświadczeni nauczyciele akademiccy, którzy pracują ze studentami również w formie stacjonarnej. Ogromnym plusem studiów online jest natomiast znacznie ułatwiony kontakt z prowadzącymi. W każdej chwili możesz napisać maila w sprawie nurtującej cię kwestii. Wszystko to bez oczekiwania na terminy konsultacji czy do jazdy na uczelnię.

Jeśli chcesz rozpocząć studiowanie anglistyki online, wejdź na stronę https://ult.edu.pl/studia/filologia-angielska-2/.