Nowa elewacja kamienic na Babiej Wsi

Kamienice, które są postawione przy ulicy Babia Wieś 5-13 w Bydgoszczy od dawna wymagały już remontu. W końcu są to jedne z pierwszych budynków w naszym mieście, które powstały w okresie międzywojennym. Teraz zachwycają odświeżoną elewacją. Ostatni raz najwięcej zmian w tym rejonie Bydgoszczy zrealizowano na początku XX wieku. Aktualnie trwa kolejny etap prac przy wskazanym zespole kamienic, który składa się z pięciu budynków.

Trzeba podkreślić, że w celu odnowienia Śródmieścia działania w tej sprawie podejmuje również nasze miasto. Miasto ułatwia przeprowadzanie remontów poprzez wprowadzanie zwolnień z opłat za zajęcia pasów drogowych pod kawiarnie. Wspiera projekty poprzez dotacje konserwatorskie, konkursy. Wydaje nakazy remontów. Poza tym w Bydgoszczy działa Rada ds. Estetyki, która wydaje opinie na temat najróżniejszych projektów oraz przedstawia różne rozwiązania. Najróżniejsze działania podejmuje również Plastyk naszego miasta.