Zbliża się finał WOŚP!

Tegoroczna edycja promowana jest pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”.

Na koniec stycznia w Polsce zorganizowany zostanie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tej zacnej akcji charytatywnej każdego roku przyłącza się wiele miast z całego kraju, oczywiście w tym roku nie zabraknie również Bydgoszczy. Podczas nadchodzącej 31 edycji nie zabraknie najróżniejszych atrakcji mających zachęcić ludzi do wspierania orkiestry Jurka Owsiaka.

W tym roku zebrane środki pieniężne zostaną przekazane na zakup niezbędnego sprzętu do szybkiej diagnozy i identyfikacji bakterii, które prowadzą do zakażenia sepsą. W akcji nie sprecyzowano grupy docelowej, ale wiadomo, że sprzęt trafi do wszystkich potrzebujących wsparcia. Finał odbędzie się 29 stycznia 2023 roku. O godzinie 20:00 zostanie wysłane światełko do nieba!

Nasze miasto aktywnie włączyło się do akcji. Zainteresowane osoby będą mogły wylicytować najróżniejsze przedmioty, które znajdują się na aukcjach, w tym m.in. makowiec Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Miejskie Centrum Kultury zaprasza do Kina Orzeł, w którym odbędą się specjalne pokazy. Wejście na wydarzenie jest możliwe poprzez wrzucenie cegiełki do puszki WOŚP.