Park Przemysłowo-Technologiczny w Bydgoszczy

Trwają prace nad rozwojem Parku Przemysłowo-Technologicznego w Bydgoszczy. Park już jest wizytówką i dumą naszego miasta.  Na przestrzeni minionych lat wskazane miejsce stało się gospodarczym sercem Bydgoszczy, a także z punktu gospodarczego istotnym obszarem w całym województwie. W sąsiedztwie parku swoje siedziby stawia coraz więcej przedsiębiorstw.

Nie da się ukryć, że pojawiające się w tym miejscu firmy mają znaczący wpływ na gospodarkę całego naszego regionu. Według przeanalizowanych wskaźników aktualna stopa bezrobocia jest na bardzo niskim poziomie. W porównaniu do wyników z różnych obszarów Polski stopa bezrobocia w Bydgoszczy jest jedną z najniższych. To cieszy włodarzy miasta.

Na pojawienie się coraz większej ilości firm w Parku Przemysłowo-Technologicznym ma wpływ dobrze przygotowana infrastruktura, która składa się z: nowych dróg, biurowców, uzbrojonych działek, hal przemysłowych. Wiadomo już, że w parku swoją siedzibę postawiło już około 180 firm, a będzie ich jeszcze więcej.