Atak zimy w regionie

Początki styczniowej zimy przywitały nas bardzo łagodnie. Nikt się nie spodziewał, że będziemy musieli jeszcze borykać się z dużymi opadami śniegu. W minionych dniach w Bydgoszczy pojawiła się intensywna zima, a wraz z nią duże opady śniegu. Intensywność opadów była tak spora, że w niektórych regionach Bydgoszczy interwencja strażaków była konieczna.

Według ustaleń w naszym regionie strażacy musieli interweniować prawie 50 razu. Wezwania dotyczyły głównie sytuacji, w których pod sporą ilością śniegu dochodziło do złamań drzew lub konarów. Strażacy musieli użyć pił elektrycznych żeby uporać się z powstałym problemem. Pojawiły się też zgłoszenia dotyczące uszkodzenia budynku gospodarczego, zniszczenia samochodu oraz płotu.

Na cale szczęście nie było ofiar śmiertelnych. W zeszłym roku o tej samej porze odnotowano ogromną nawałnicę. Wówczas zgłoszeń było znacznie więcej. Zarejestrowano również więcej szkód materialnych. Problem z intensywnymi opadami śniegu oraz łamiących się drzew pojawił się w całym województwie.