Wybitni naukowcy z Politechniki Bydgoskiej!

Wspaniałe wieści ze świata nauki dla naukowców z naszej rodzimej uczelni. Mieszkańcy naszego miasta są dumni, a w szczególności środowisko naukowców.

 

Sztuczna inteligencja to pojęcie, które ma na celu próbę określenia wszelkich czynności wykonywanych przez roboty. Chodzi jednak o takie czynności, które są wykonywane przez ludzki mózg. W obrębie sztucznej inteligencji możemy wymienić np. inteligentne budynki, pojazdy potrafiące poruszać się bez obecności kierowcy, a także specjalistyczne oprogramowania potrafiące pisać zaawansowane teksty. Zdecydowanie sztuczna inteligencja jest to szeroka dziedzina, która porusza wyobraźnię.

 

Ideą sztucznej inteligencji jest przystosowanie maszyn i komputerów do umiejętności wykonywania najróżniejszych umiejętności, które potrafi człowiek jak np. kreatywność, uczenie się, planowanie, rozumienie. To przyszłość naszej cywilizacji! Sztuczna inteligencja coraz częściej pojawia się w życiu codziennym np. w systemach rozpoznawania mowy oraz ludzkich twarzy, w termostatach dostosowujących temperaturę do otoczenia, w wyszukiwarkach internetowych, w dronach i robotach, znajduje zastosowanie jako wirtualny asystent.

 

Jak się okazuje nasi specjaliści z Politechniki Bydgoskiej znaleźli się na liście światowych ekspertów w dziedzinie sztucznej inteligencji. To zdecydowanie wybitne osiągnięcie, które podkreśla wysoki poziom naszych naukowców. Mieszkańcy naszego miasta są wyjątkowo dumni z tej wiadomości. Nasza redakcja składa serdeczne gratulacje! Życzymy kolejnych tak spektakularnych osiągnięć.