Wystawa fotograficzna „Sopockie witraże”

W naszym mieście zostanie zrealizowana niezwykła wystawa fotograficzna pt. „Sopockie witraże” autorstwa Marii Różańskiej. Wydarzenie zostało zaplanowane na dzień 2 marca 2023 roku w czwartek. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 18:00. Wystawa będzie czynna do 23 marca 2023 roku. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Wystawa będzie ukazana w salonie Hoffman w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Tematem wystawy są witraże. Witraże od zawsze urzekały swoim pięknem. Można je spotkać chociażby w np. kościołach, klatkach schodowych, wnętrzach mieszkań, balustradach balkonów. Były modowym hitem architektury pod koniec XIX wieku oraz początku XX wieku. Zdjęcia witraży, które będą mieli przyjemność zobaczyć mieszkańcy naszego miasta zostały wykonane w latach 2015-2019.

Autorka zdjęć Maria Różańska jest z wykształcenia matematykiem i artystką fotografem. Jest absolwentką Studium Fotografii Artystycznej Stefana Figlarowicza w Gdańsku. Jest również członkiem ZPAF oraz Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Ma na swoim koncie wiele prestiżowym nagród fotograficznych. Jest również stypendystką miasta Sopot.