Nowe otoczenie w bibliotece na Jachcicach

Obok budynku pojawiły się elementy dla dzieci oraz karmniki dla ptaków. Inwestycja realizowana jest w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

W bibliotece, która znajduje się na Jachcicach w Bydgoszczy powstało atrakcyjne otoczenie. W tym miejscu zostały zamontowane urządzenia, które służą do zabawy dla dzieci, jak np. huśtawka, stolik do gier planszowych, pergola. Oprócz urządzeń pojawiły się również budki lęgowe oraz karmniki dla ptaków i owadów zapylających.

Warto zaznaczyć, że wskazana inwestycja została zrealizowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wskazane działania wybrali mieszkańcy Bydgoszczy. Odbiór prac planowany jest na koniec marca. Wiadomo już, że przeprowadzone prace zostały oszacowane na 86 tysięcy złotych. Ponadto zostanie udzielona 5-letnia gwarancja na wskazaną inwestycję.

Wskazany budynek służy użyteczności publicznej. Odbywają się w nim najróżniejsze warsztaty oraz spotkania przeznaczone przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców osiedla w Bydgoszczy.