Przyłącz się do akcji „Godzina dla Ziemi”

Wyłącz światło w najbliższy sobotni wieczór i zrób coś dobrego dla naszej Ziemi.

 

Przed nami niezwykła akcja pt. „Godzina dla Ziemi”. Wskazana inicjatywa odbędzie się w dniu 25 marca 2023 r. Start akcji rozpocznie się o godzinie 20:30. Akcja polega na wyłączeniu oświetlenia w domu. Na całym świecie wiele firm oraz domowników nie będzie korzystało z oświetlenia. W naszym mieście oświetlenie zostanie wyłączone na Moście Uniwersyteckim oraz na Starym Rynku.

Wskazana inicjatywa obchodzona jest co roku i zawsze przypada w ostatnią sobotę miesiąca marca. Podczas każdej corocznej akcji poruszany jest ważny temat dla Ziemi. Nadchodząca edycja nawiązywać będzie do problemu zanikania różnorodności biologicznej. Warto przypomnieć, że w poprzednich latach w związku z akcją wygaszano oświetlenie w tak kultowych miejscach, jak np. Emipire State Building w Nowym Jorku, Piramidy Egipskie w Gizie, Bazylika św. Piotra w Watykanie.

Ty również możesz przyłączyć się to tej szlachetnej inicjatywy! Wystarczy, że o 20:30 wyłączysz oświetlenie swojego domu na godzinę. To inicjatywa realizowana dla dobra naszej planety!