Rozbito grupę matrymonialnych oszustek!

Grupa matrymonialnych oszustek wykorzystywała naiwność mężczyzn. Od oszukanych mężczyzn wyłudzono kilkaset tysięcy złotych.

 

Bydgoska policja zlokalizowała grupę matrymonialnych oszustek, które działały w internecie. W grupie działały trzy kobiety oraz jeden mężczyzna. Przestępcy wyszukiwali ofiar na różnych portalach internetowych. Oszuści działali głównie na grupach, które były dedykowane dla singli.

 

Przestępcy kreowali fałszywe profile społecznościowe. Kobiety, które były oszustkami udawały miłość wobec wybranych mężczyzn. Pod pozorem pojawiających się kłopotów w życiu prosiły o wsparcie finansowe. W ten sposób udało im się oszukać sporą ilość mężczyzn. W trakcie komunikacji z potencjalnymi ofiarami wysyłane były namiętne zdjęcia z wizerunkami kobiet.

 

Na szczęście grupa przestępców została już zatrzymana. Sprawą zajmowała się policja z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy. Niestety podobnych przypadków jest coraz więcej. Policja ostrzega i prosi o zachowanie zdrowego rozsądku w stosunku do wszelkiej działalności w sieci, a w szczególności w przypadku nowo poznanych osób proszących o przelanie pieniędzy.