Startuje kolejny sezon rowerowy!

Sezon na Bydgoski Rower Aglomeracyjny rozpoczęty!

 

Od dziś 1 marca 2023 roku rusza kolejny sezon rowerowy w naszym mieście! Na ten czas czekało wielu mieszkańców naszego miasta. Bydgoszczanie ponownie mogą wypożyczyć miejski rower. Nowy sezon rowerowy potrwa do 31 października 2023 roku. Warto zaznaczyć, że operatorem systemu jest firma BIKEU Sp. z o.o.

Mieszkańcy Bydgoszczy mają do dyspozycji 400 rowerów. Rowery są dostępne w 53 stacjach rowerowych, które są zlokalizowane w różnych miejscach naszego miasta. Dostępność rowerów oraz lokalizacje stacji można sprawdzić w specjalnej aplikacji Freebike, a także  na stronie internetowej. Żeby skorzystać z możliwości wypożyczenia roweru trzeba założyć konto.

Tak jak w poprzednich latach chętni użytkownicy mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów rowerowych. W tym roku zostały one przedłużone do 30 minut. Każda minuta powyżej jest płatna. Przykładowo za czas jazy trwający powyżej 31 minut do 60 minut należy zapłacić 1 zł. Za używanie miejskiego roweru od 61 minut do 120 minut należy zapłacić 4 zł.