Uroczyste śniadanie wielkanocne

Smaczny żurek, drożdżowe baby, udane galarety – najlepsze dania na nadchodzącą Wielkanoc! Sprawdź co polecają mieszkańcy Bydgoszczy i zainspiruj się propozycjami.

Nadchodzi jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich, chodzi oczywiście o Wielkanoc! Święto odbędzie się już za tydzień. Warto już dziś zastanowić się nad tym co warto przygotować na nadchodzące święta. W końcu zapach pieczonych mięs i świeżego ciasta to wspomnienie rodzinnych świąt. Tradycyjne dania i aromaty przywołują cudowną atmosferę.

Dziś przygotowaliśmy ciekawe propozycje, którymi podzielili się z nami mieszkańcy Bydgoszczy. Na świątecznych stołach koniecznie muszą się pojawić np. jajka smażone w skorupkach, żurek na zakwasie, żurek z pieczarkami, rumiana i soczysta rolada z boczku, efektowne pisanki z galarety, mięciutka i delikatna pieczeń z piersi indyka, mięsne roladki, biała kiełbasa, wędliny, koszyczki z sałatką, rolada z piersią kurczaka, marynowany boczek, aromatyczna karkówka, jajka z panierką, klopsy z jajkami, schab na boczku.

Na stole muszą pojawić się również elementy spożywcze ze święconki, jak np. chlebek, masłowy baranek, jajka, wędliny, kiełbasa, babka, pieprz i sól. Pamiętajmy, że każde pożywienie ma swoją symbolikę, która zazwyczaj ma oznaczać dobrobyt i pomyślność.

Wyjątkowe serniki na Wielkanoc

Serniki to wyjątkowe desery na wielkanocnym stole, które po prostu muszą się pojawić! Serniki to symbol Wielkanocy. Wyróżniamy wiele najróżniejszych serników. Warto postawić na sernik: pieczony w kąpieli wodnej i mleku w proszku, waniliowy z masłem orzechowym, z orzeźwiającymi owocami i z frużeliną wiśniową, z herbatnikami i kremem cytrynowym, gotowany bez pieczenia i mocno czekoladowy, z dodatkiem bakalii.

Popularnością na święta cieszy się również: mazurek serowy, babki kakaowe, baby cytrynowe, sernik staropolski, kulicz paschalny, mazurek królewski, sękacz z tortownicy, tarty czekoladowe, mazurek z budyniem i białą czekoladą, klasyczny sernik z brzoskwiniami, pascha z bakaliami, drożdżowe zajączki.

Jesteśmy przekonani, że stosując powyższe wskazówki, nadchodząca Wielkanoc będzie pełna pysznych smaków i aromatów. Na nadchodzące święta wielkanocne nasza redakcja składa naszym czytelnikom serdeczne życzenia oraz smacznego wielkanocnego śniadania!