Okno życia zniszczone!

W nocy z piątku na sobotę (14/15 kwietnia 2023 r.) doszło do zniszczenia „Okna życia”, które znajduje się w budynku klasztornym Sióstr Klarysek od Wiecznej Adoracji. Nieznane osoby dokonały wandalizmu. Niestety bardzo trudno będzie ustalić tożsamość osób z uwagi na brak monitoringu w tym miejscu. Uszkodzone zostało specjalne łóżeczko dziecięce. Poza tym miejsce zostało zaśmiecone.

Z uwagi na spore uszkodzenia, na chwilę miejsce zostało wyłączone z użytku. Dzięki szybkiej interwencji „Okno życia” ponownie funkcjonuje. To skandal! Tak mówią mieszkańcy Bydgoszczy. Pozostawienie noworodka w „Oknie życia”, w wielu przypadkach jest jedynym ratunkiem dla małych dzieci, których matki nie chcą podjąć się opieki nad nowo narodzonym maleństwem. W tym miejscu bez konsekwencji można było do tej pory pozostawić dziecko.

Miejsce powstało dzięki Ośrodkowi Adopcyjnemu Caritas Diecezji Bydgoskiej. „Okno życia” zostało założone w 2009 roku. Jak wiadomo na przestrzeni minionych lat, dzięki wskazanemu miejscu udało się uratować czwórkę dzieci. W naszym mieście funkcjonuje drugie podobne miejsce.