Pogoda w Bydgoszczy

Sprawdź pogodę na najbliższe dni! Kwiecień plecień w pełnej krasie daje o sobie znać. Raz jest ciepło, a raz zimno! Wciąż trzeba pamiętać o zimowych czapkach.

 

Choć nastała już kalendarzowa wiosna, to jednak wciąż bydgoszczanie odczuwają zimne temperatury. Powiedzenie mawia „kwiecień plecień”! W przypadku Bydgoszczy dosłownie do niej pasuje! Zauważalne są skoki temperatur. Raz wychodzi słońce i zakładamy lekkie płaszcze, to znowu zauważalny jest powrót znaczących ochłodzeń i wraz z nimi ciepłych zimowych kurtek, czapek i rękawiczek.

W naszym mieście poranki są jeszcze zimne, a temperatura wskazuje momentami nawet 0 stopni Celsjusza. Popołudniami pojawia się nawet około 10 – 15 stopni Celsjusza. Niestety takie zawirowania pogodowe nie sprzyjają roślinności. Przymrozki niszczą ogrodowe kwiaty i sadzonki warzyw.

Zimne dni przekładają się również na konieczność ogrzewania domów. Wielu mieszkańców wciąż musi dbać o rozpalanie w domowych piecach, co z uwagi na obecną inflację węgla wielu totalnie się nie uśmiecha.