Łabędzie w centrum miasta Bydgoszcz

Piękne i urocze łabędzie założyły gniazdo w centrum naszego miasta!

 

Tego jeszcze nie było! W centrum naszego miasta para łabędzi założyła gniazdo. Mało tego zwierzęta spodziewają się teraz potomstwa! Jak się okazało nasze miasto jest przychylne przyrodzie. W związku z zaistniałą sytuacją zostało wykonane ogrodzenie, a także zamontowano monitoring. Dzięki zastosowaniu systemu wizyjnego można oglądać zwierzęta w czasie rzeczywistym w sieci.

Gniazdo znajduje się na Wyspie Młyńskiej, a dokładnie na skarpie między Młynami Rothera a wskazana Wyspą. Mieszkańcy naszego miasta są zauroczeni całą sytuacją i z niecierpliwością oczekują  przyjścia na świat młodego ptactwa. Według obserwacji w gnieździe najprawdopodobniej znajdują się cztery jaja. Nasza redakcja z pewnością będzie śledzić losy młodych łabędzi i wyjątkowej pary!