Biskup Krzysztof Włodarczyk wprowadza zmiany w diecezji bydgoskiej: nominacje proboszczów i przeprowadzki wikariuszy

Biskup Krzysztof Włodarczyk podjął decyzję o wprowadzeniu zmian w strukturach duchowieństwa diecezji bydgoskiej. Zmiany obejmują zarówno nominacje proboszczowskie, jak i przemieszczenia wikariuszy. Działania te mają na celu lepsze dostosowanie się do potrzeb parafii oraz służby dla Jezusa i ludzi, do których kapłani są posyłani.

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej, podczas spotkania z najbliższymi współpracownikami, bp Włodarczyk wręczył dekrety dotyczące nowych stanowisk i zadaniach dla duchowieństwa. W swoim przemówieniu, biskup zwrócił uwagę na to, że kapłani są powołani do służby i dyspozycyjności dla Chrystusa oraz tych, którzy czekają na ich pomoc. Bp Włodarczyk zaapelował również, aby zamiast zadawać sobie pytanie, co dana parafia może im dać, kapłani zastanowili się nad tym, co sami mogą ofiarować swojej wspólnocie parafialnej.

W wyniku wprowadzonych zmian, na emeryturę przechodzą trzej księża: ks. Tadeusz Kruszka, który dotychczas pełnił funkcję proboszcza w parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy; ks. Jan Tutka, były proboszcz parafii pw. Przenajdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w miejscowości Żelazne; oraz ks. Paweł Czerwiński, dotąd proboszcz parafii św. Mikołaja i Błogosławionego Biskupa Michała Kozala w Krostkowie. Wszyscy oni zasłużyli sobie na odpoczynek po latach owocnej posługi.