Sprawa zaginięcia Małgorzaty Wnuczek: Polska policja współpracuje z brytyjskimi służbami

Ostatnio donosiliśmy, że funkcjonariusze z Bydgoszczy wybrali się do Wielkiej Brytanii w celu podjęcia działań związanych ze sprawą Małgorzaty Wnuczek, która zaginęła 17 lat temu w Leicester. W tej niejasnej sytuacji utworzono międzynarodowy zespół śledczy. Najbardziej prawdopodobne jest, że kobieta padła ofiarą morderstwa, jak wynika z informacji przekazanych przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy. Szczegóły znajdują się poniżej.

Małgorzata Wnuczek, 27-latka z Inowrocławia, zaginęła na terenie Wielkiej Brytanii 31 maja 2006 roku. Z przekazanych przez jej rodzinę mieszkającą w Polsce danych wynika, że ostatni raz nawiązała kontakt z nimi dwa dni wcześniej, czyli 29 maja 2006 roku, za pośrednictwem wiadomości SMS. Mimo prób ustalenia miejsca jej pobytu, do tej pory pozostaje ono nieznane.

Właśnie dzięki przekazanym przez polskie służby informacjom, brytyjscy funkcjonariusze policji mogli wznowić działania na rzecz wyjaśnienia sprawy zaginięcia Małgorzaty. Współpraca międzynarodowego zespołu śledczego ma na celu odkrycie prawdy i rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących jej losu, a także ewentualne postawienie przed sądem osoby odpowiedzialnej za jej zaginięcie lub śmierć.