Dziecięce warsztaty plastyczno-literackie w Bydgoskiej Bibliotece

Okres letni stanowi doskonałą okazję do rozwijania wyobraźni i snucia marzeń. Z tego powodu, Miejska biblioteka im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy postanowiła zorganizować dziewiątą edycję warsztatów plastyczno-literackich skierowanych do dzieci. Prowadzącymi zajęcia będą ilustratorzy tworzący dla literatury dziecięcej.

W tym roku wydarzenie zaplanowane jest na 3 lipca o godzinie 12:00. Motywem przewodnim będzie nawiązanie do publikacji Emilii Becker zatytułowanej „Pamiętniki marzeń”. Osobą odpowiedzialną za prowadzenie warsztatów będzie Małgorzata Kwapińska, znana ilustratorka współpracująca przy omawianej książce. Uzyskała ona wykształcenie na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie zdobyła dyplom w Pracowni Grafiki Wydawniczej oraz Pracowni Druku Wypukłego. Na początku swojej kariery zawodowej zajmowała się grafiką w agencjach reklamowych, jednak od kilkunastu lat skupia się na pracy jako ilustratorka.

Małgorzata Kwapińska jest twórczynią ilustracji do wielu książek, w tym takich jak „Historie zamiecione pod dywan”, „Historie wyciągnięte z kapelusza”, „Czyje to farby. Tajemnice warsztatu artysty?”, „W grudniu po południu, czyli trochę inny kalendarz” oraz „Marcel i czas”.