Rozwiązanie problemu złego parkowania w Bydgoszczy

W Bydgoszczy, u zbiegu ulic Gdańskiej i Dworcowej, nielegalne parkowanie samochodów przy hotelu stwarza problemy dla ruchu tramwajowego. Jednak niedługo sytuacja ma się zmienić, gdyż w ramach rozbudowy Systemu Parkowania Płatnego (SPP) na tym obszarze zostaną zamontowane słupki. W poście opublikowanym 23 maja na profilu społecznościowym przez przedstawicieli Bydgoskiego Ruchu Miejskiego wyrażano nadzieję na szybkie wyeliminowanie tego zjawiska, a także informowano o obietnicy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy dotyczącej przywrócenia słupków w tym miejscu.

W marcu radny PiS Szymon Róg zgłosił interpelację w tej sprawie, zauważając, że zatoczka pod hotelem jest używana nie tylko przez klientów, ale także przez osoby parkujące nieprawidłowo. Regularnie zastawiane są okolice torowiska tramwajowego, co prowadzi do znacznego opóźnienia w kursowaniu tramwajów. Radny zwrócił uwagę na częste interwencje strażników miejskich wymuszane przez takie sytuacje oraz zapytał o ewentualną reorganizację ruchu i liczbę interwencji Straży Miejskiej w tym miejscu.

Mirosław Kozłowicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy, odpowiedział, że planowane jest umiejscowienie słupków w zatoce na ul. Gdańskiej, na wysokości hotelu, pomiędzy torowiskiem a zatoką. Zamontowanie słupków ma odbyć się w ramach rozbudowy Systemu Parkowania Płatnego (SPP), co pozwoli na rozwiązanie problemu nielegalnego parkowania i poprawę sytuacji komunikacyjnej w tym rejonie miasta.