Festiwal Ster na Bydgoszcz i Rzeka Muzyki na Wyspie Młyńskiej

W najbliższy weekend (17-18 czerwca) odbędzie się kolejna odsłona festiwalu Ster na Bydgoszcz, który od 2008 roku przyciąga miłośników sportów wodnych do tego miasta. Następnie, 2 lipca, na scenie pojawi się Rzeka Muzyki, której występy zostaną wyjątkowo zorganizowane na Wyspie Młyńskiej.

Chociaż tegoroczne wydarzenie Ster na Bydgoszcz miało problemy finansowe związane z samorządami, prezydent Rafał Bruski we współpracy z Biurem Promocji zadecydował, że festiwal powinien się odbyć mimo ograniczeń. Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy, potwierdził, że impreza będzie trwała przez dwa dni. W programie festiwalu powróci parada jednostek pływających na rzece Brdzie, która rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00 spod śluzy miejskiej i będzie prowadzić aż do Mostu Esperanto oraz hali Immobile Łuczniczka.

Ster na Bydgoszcz stanowi nie tylko okazję do obchodzenia święta wodniaków, ale także pozwala uczestnikom korzystać z różnorodnych atrakcji związanych z wodą. Chociaż część imprezowo-rozrywkowa musiała zostać ograniczona, w programie przewidziano spotkania z podróżnikami i żeglarzami. W niedzielę, między godziną 16:00 a 19:00, odbędzie się spotkanie autorskie z kapitanami Katarzyną Domańską, Januszem Kowalem oraz Rafałem Bruskim pt. „Z pokładu żaglowca” w Młynach Rothera.