Inicjatywy społeczne bazyliki bydgoskiej zdobywają uznanie

Bydgoska bazylika pw. św. Wincentego a Paulo podejmuje wiele inicjatyw pomocowych dla potrzebujących, takich jak wydawanie ciepłych posiłków, tworzenie schronisk dla bezdomnych oraz prowadzenie pralni samoobsługowej. Dzięki temu zaangażowaniu, parafia zdobyła wyróżnienie w finale ogólnopolskiego konkursu „Aktywna Parafia 2023” odbywającego się w Warszawie.

W rywalizacji uczestniczyły również parafie z różnych części Polski, takich jak Słupia pod Kępnem, Zalesie Górne, Łódź, Bełchatów, Zielona Góra i Rzeszów. Wszystkie te wspólnoty kościelne wykazują się aktywnością na wielu płaszczyznach, takich jak działalność charytatywna, pomoc bliźniemu w potrzebie, życie liturgiczne i sportowe czy inicjatywy ewangelizacyjne i edukacja zdrowotna.

Inicjatywy podejmowane przez bazylikę bydgoską są różnorodne i doceniane przez społeczeństwo. Warto wspomnieć choćby o szeroko zakrojonym wsparciu dla osób ubogich i bezdomnych. Parafia codziennie, od poniedziałku do piątku, wydaje 200-300 ciepłych posiłków dla potrzebujących z całej Bydgoszczy. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym działa „Ogrzewalnia u Miecia”, oferująca schronienie dla bezdomnych.

Te i inne podejmowane działania świadczą o zaangażowaniu bydgoskiej bazyliki w niesienie pomocy potrzebującym oraz budowanie silnej i aktywnej społeczności parafialnej. Dzięki takim inicjatywom parafia doczekała się uznania na szczeblu krajowym, zdobywając wyróżnienie w konkursie „Aktywna Parafia 2023”.