Sukces bydgoskiego strażaka: Indywidualnym Mistrzem Polski w wspinaniu drabiną hakową

Michał Erdmański, strażak z Bydgoszczy, został Indywidualnym Mistrzem Polski we wspinaniu się za pomocą drabiny hakowej. Podczas zawodów w Częstochowie, reprezentował on województwo kujawsko-pomorskie i pokonał rywali z innych regionów kraju. Zawody te odbywały się podczas XXXIX Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym, które miały miejsce na stadionie sportowym Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie między 19 a 20 czerwca.

W pierwszym dniu zawodów, młodszy aspirant Michał Erdmański, który jest członkiem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Bydgoszczy, zwyciężył w konkurencji polegającej na wspinaniu się z użyciem drabiny hakowej. Jego czas wyniósł 14,76 sekundy. Gratulacje przekazała mu Komenda Miejska PSP w Bydgoszczy.

Mistrzostwa Polski są wydarzeniem sportowym mającym na celu podsumowanie ciężkiej pracy strażaków podczas całorocznych szkoleń. W ramach zawodów rywalizują oni w czterech kategoriach. Poza wspinaniem się drabiną hakową, zmierzyć muszą się także na torze przeszkód pożarniczych, w sztafecie 4×100 metrów z przeszkodami oraz podczas ćwiczeń bojowych.