Jaki los spotka podpalacza z Bydgoszczy?

69-letni mężczyzna został skazany na trzy miesiące aresztu, ponieważ podpalał kontenery na odpady w osiedlu Brdyujście w Bydgoszczy. W wyniku jego działań doszło do zniszczenia wiaty, w której znajdowały się owe pojemniki, oraz pobliskiego garażu. Szacunkowa wartość strat przekracza 76 tysięcy złotych.

Bydgoski mieszkaniec był już wcześniej notowany przez funkcjonariuszy policji z bydgoskiego Fordonu, którzy zatrzymywali go za podobne przestępstwa. Mężczyzna był sprawcą podpaleń śmietników zlokalizowanych przy ulicach Odrzańskiej i Łowickiej w Bydgoszczy, a także wielokrotnie wywoływał pożary obejmujące również otaczające pojemniki wiaty.

Komisarz Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy informuje, że 69-latek spowodował ostatnio zniszczenie wiaty zawierającej aż siedem pojemników na śmieci. Jednak to nie koniec strat – oprócz wiaty doszło również do spalenia sąsiedniego garażu, a wraz z nim także zgromadzonej w nim zawartości. Wewnątrz znajdowały się między innymi kosiarka, odśnieżarka czy panele ogrodzeniowe. Łączna wartość zniszczeń została oszacowana na ponad 42 tysiące złotych.