Sukces na arenie międzynarodowej podczas 5. Memoriału Ireny Szewińskiej

Podczas piątej edycji Memoriału Ireny Szewińskiej, będącego częścią prestiżowego cyklu World Athletics Continental Tour Gold, doskonała obsada uczestników przyczyniła się do osiągnięcia znakomitych wyników. Zawody te wyróżniają się złotym statusem, ustępując jedynie rangą Diamentowej Lidze, a w Polsce są jedyne tego typu. W mityngu wzięły udział liczne znane nazwiska z list startowych, a miejsca w czołowej ósemce przekładają się na duże zdobycze punktowe dla rankingu, który ma wpływ na kwalifikacje do sierpniowych mistrzostw świata.

Polska ekipa okazała się niezwykle gościnna podczas zawodów, gdyż zwycięstwa przypadły wszystkim zagranicznym uczestnikom. Przy okazji ustanowili oni osiem nowych rekordów memoriału. Pierwszą taką zawodniczką była Amerykanka Brooke Andersen, która już w pierwszym rzucie w konkursie młociarek osiągnęła 78,79 metra. Ten wynik przyniósł jej zwycięstwo i rekord zawodów, pokonując poprzedni rekord należący do polskiej mistrzyni olimpijskiej Anity Włodarczyk, która zajęła siódme miejsce i przegrała również z Malwiną Kopron.

W konkurencji rzutu młotem mężczyzn również Amerykanin Rudy Winkler pokonał polskiego mistrza olimpijskiego Wojciecha Nowickiego, wyprzedzając go o 18 centymetrów. Była to dla niego rewanż za porażkę dwa dni wcześniej na memoriale Janusza Kusocińskiego oraz za wszystkie inne przegrane z polskim zawodnikiem, gdyż po raz pierwszy udało mu się pokonać naszego reprezentanta.